Турнир во таг рагби

🥈Второ место во рагби ООУ „Димитар Миладинов“ – Скопје, Центар.

Честитки за нашите ученици ,кои херојски изиграа неколку натпревари со повеќе училишта во еден ден и не изгубија ниту еден од нив. Иако конкуренцијата беше доста голема и се натпреваруваа со деца од поголема возраст, тие јуначки одиграа и многу малку ги делеше од првото место.

Браво шампиони 👏👏👏

Организацијата на настанот беше поддржана од Француски институт во Скопје – Institut français de Skopje во соработка со Ambassade de France à Skopje🇫🇷

🥈Доделувањето на наградите како и секогаш беше од страна на директорот на Француски институт во Скопје – Institut français de Skopje, г-динот Иго Бештел.

Честитки за нашите ученици, кои секогаш достоинствено и гордо го претставуваат нашето училиште ООУ „Димитар Миладинов“ – Скопје, Центар👏👏👏